Monitoring Leszno dla firm

by cerberalarmy | 24 lutego, 2022

Monitoring w firmie – do czego służy, wymagane zgody, zasady sterowania

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na monitoring Leszno w siedzibach swoich firm. System pozwala w nowoczesny sposób pilnować terenu zakładu. Z pewnością najlepiej jest zdecydować się jednocześnie na rozwiązanie zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

monitoring Leszno

Monitoring Leszno – w trosce o bezpieczeństwo budynku, jak i pracowników

Monitoring jest nowoczesną formą zabezpieczania terenu firmy i pilnowania porządku. Nagrania mogą stać się niewątpliwie dowodem w przypadku wypadku, kradzieży czy zniszczenia mienia. Kamery w dużych zakładach pracy, biurach są z pewnością uzasadnione. Zdecydowanie na pewno nie należy z nich rezygnować. Gwarantują bezpieczeństwo dla obiektu, jak i pracowników.

Trzeba jedynie pamiętać o podstawowych zasadach wykorzystywania i stosowania monitoringu. Nagrania mogą być używane jedynie do konkretnych celów. Z pewnością nie mogą być wykorzystane nie do śledzenia pracowników.

Monitoring w firmie a zasady RODO

Pracodawca nie może wykorzystywać kamer do monitorowania pracowników. Nie może sprawdzać poprzez system ich efektywności czy czasu, jaki spędzają faktycznie na wykonywaniu obowiązków. Niestety, nie wszyscy stosują się do tych zakazów, wykorzystując nagrania do sprawdzania pracowników i rozliczania ich za efekty.

Pamiętać jednak należy, że monitoring Leszno nie może zostać zainstalowany we wszystkich miejscach na terenie zakładu pracy. Jest to ograniczone przez prawo. Nie wolno kamer umieszczać w pomieszczeniach sanitarnych, szatniach, na stołówkach, w palarniach czy pokojach udostępnianych związkom zawodowym.

Zasady RODO jasno określają, w jaki sposób pracodawca może użytkować monitoring w firmie. Przede wszystkim nagrania nie mogą zawierać dźwięku, a ich wykorzystanie na terenie zakładu pracy musi być poprzedzone uzyskaniem zgody od wszystkich pracowników.

Pracownik powinien zapoznać się bez wątpienia ze wszystkimi swoimi prawami i obowiązkami w zakresie wykorzystania monitoringu w miejscu pracy. Warto prześledzić art. 222 § 1 K.P. Określa on jasno, w jakim celu może być istotnie stosowany monitoring Leszno. Kamery powinny przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo pracowników. Do tego z pewnością powinny oczywiście stanowić ochronę dla mienia, kontrolować produkcję, a jednocześnie zachowywać w tajemnicy wszystkie informacje, które mogłyby narazić pracodawcę na szkodę.

Montaż monitoringu w Lesznie tylko z pomocą specjalistycznej firmy

Jeżeli planujesz skorzystać z usługi jaką jest instalacja monitoringu w Lesznie w swojej firmie, skorzystaj z usług CERBER ALAMRY. Otrzymasz gwarancję niezawodnej instalacji, dobrania systemu dostosowanego do potrzeb, działającego zgodnie z przepisami. Twoja firma będzie bezpieczna.